5 وسیله مهم بدنسازی

این 5 وسیله‌ی ضروی تناسب اندام را فراموش نکنید! تناسب اندام هنگامیکه صحبت از دستیابی به بدنی سالم و متناسب می‌شود، شما برای گرفتن نتیجه، علاوه بر انگیزه به چیزهای…

این 5 وسیله‌ی ضروی تناسب اندام را فراموش نکنید!

تناسب اندام
هنگامیکه صحبت از دستیابی به بدنی سالم و متناسب می‌شود، شما برای گرفتن نتیجه، علاوه بر انگیزه به چیزهای دیگری هم نیاز خواهید داشت. البته انگیزه باید اساس هر روال تناسب‌اندامی باشد، اما برای بدست آوردن نتایج پایدار باید خودتان را به لوازم جانبی درستی مجهز کنید.

کفش مناسب
واضح است که کفش‌های مناسب اهمیت زیادی دارند، بخصوص اگر شما عاشق تمرینات پر برخورد مانند دویدن آهسته و ایروبیک باشید. کفش‌های مناسب می‌توانند خطر آسیب دیدگی را بطور قابل توجهی کاهش دهند. شما به کفش‌هایی نیاز دارید که مخصوص ورزش خاصی ساخته شده باشند.
بعنوان مثال، اگر به دویدن یا دویدن آهسته علاقه دارید، یک جفت کفش دویدن تهیه کنید، نه کفش‌های کتانی معمولی. کفش‌های دویدن از پاهای شما به قدر کافی پشتیبانی می‌کنند تا رگ به رگ نشوند. همچنین این کفش‌ها دارای بالشتک (لایه‌ای نرم) برای جذب ضربه و به حداقل رساندن آسیب زانو هستند.

بطری آب
آبرسانی، یک بخش جدایی ناپذیر از ورزش است. هنگامیکه ورزش می‌کنید، بدن مایعات زیادی از دست می‌دهد که باید دوباره جایگزین شوند. بجای رفت و آمد به آبخوری باشگاه و اتلاف وقت، یک بطری آب تهیه کنید. به این ترتیب، آب همیشه در دسترس شماست. هنگامیکه یک بطری آب در دسترس داشته باشید، می‌توانید بدون وقفه به ورزش کردن ادامه دهید.

مکمل های ویتامین
بسته به اینکه در مورد پرورش اندامتان تا چه اندازه جدی هستید، برای افزایش تناسب اندامتان به مکمل‌های معدنی و ویتامین‌های مناسب نیاز خواهید داشت. برخی از مکمل‌ها، توده‌ی عضلانی را افزایش می‌دهند و بقیه‌ی استقامت یا قدرت را بیشتر می‌کنند. هدف این مکمل‌ها تغذیه‌ی مطلوب شماست تا بدنتان سالم و متناسب باقی بماند.

هدبند
می‌توانید انتظار داشته باشید که درهنگام ورزش مقدار زیادی عرق کنید. گاهی اوقات عرق روی صورتتان جاری خواهد شد و چشمانتان را می‌سوزاند. سایر اوقات، موهای شما مزاحمت ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید با تهیه‌ی یک هدبند، احتمال این ناراحتی‌ها را به حداقل برسانید. هدبند، مانع وارد شدن عرق به چشم‌ها و رفتن مو به داخل دهانتان می‌شود.

رژیم غذایی متعادل
ورزش، فقط در داشتن لوازم جانبی مناسب و ظاهری خوب در باشگاه خلاصه نمی‌شود. شما برای دستیابی به اهداف تناسب اندامتان باید یک رژیم غذایی مناسب را به برنامه‌ی ورزشی منظم‌تان اضافه کنید.
توصیه‌ی ما این است که با یک متخصص تغذیه کار کنید تا با توجه به نیازهای شما، برنامه‌های غذایی هفتگی در اختیارتان قرار دهد. اگر یک مربی دارید، می‌توانید از او راهنمایی بگیرید و نکات تغذیه‌ای را بپرسید. در پایان، برای سالم و لاغر نگه داشتن بدنتان حتما مواد غذایی سرشار از فیبر، پروتئین با کیفیت بالا و چربیهای مفید بخورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست